Taklampa Nordlux Hazo 65
Rek. pris 1 549 kr
fr.1 359 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Hazo 65
1 359 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Hazo är en öppen pendellampa där trästrukturen bjuder in naturen och skapar ett vackert samspel mellan ljus och skugga. Den luftiga designen sprider ljuset i hela rummet på ett väldigt vackert sätt. Skapa ditt eget designuttryck genom att använda en dekorativ glödlampa.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Hazo är en öppen pendellampa där trästrukturen bjuder in naturen och skapar ett vackert samspel mellan ljus och skugga. Den luftiga designen sprider ljuset i hela rummet på ett väldigt vackert sätt. Skapa ditt eget designuttryck genom att använda en dekorativ glödlampa.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Natur, Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Material | Trä |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Längd | 655 mm |
| Höjd | 430 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 2,955 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | Hazo |
| Djup | 655 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
