Taklampa Nordlux Hazo 65Svart
Rek. pris 1 549 kr
1 359 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Hazo 65
Svart
1 359 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Hazo är en öppen pendellampa där trästrukturen bjuder in naturen och skapar ett vackert samspel mellan ljus och skugga. Den luftiga designen sprider ljuset i hela rummet på ett väldigt vackert sätt. Skapa ditt eget designuttryck genom att använda en dekorativ glödlampa.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Hazo är en öppen pendellampa där trästrukturen bjuder in naturen och skapar ett vackert samspel mellan ljus och skugga. Den luftiga designen sprider ljuset i hela rummet på ett väldigt vackert sätt. Skapa ditt eget designuttryck genom att använda en dekorativ glödlampa.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2512073003 |
| Färg | Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Dimbar | Ja |
| Längd | 655 mm |
| Sensor | Nej |
| Höjd | 430 mm |
| Vikt | 2,955 kg |
| Djup | 655 mm |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP20 |
| Typ | Taklampa |
| Material | Trä |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Hazo |
| EAN-nr | 5704924024283 |

