Taklampa Nordlux Lilly 5-SpotSvart
1 799 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Lilly 5-Spot
Svart
1 799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Varumärke
NordluxBeskrivning
-Glamorös modern stil
-Opalvitt munblåst glas
-Ger ett behagligt mjukt sken
-Opalvitt munblåst glas
-Ger ett behagligt mjukt sken
Lily har en vacker balans mellan enkelhet och elegans. Den minimalistiska metallupphängningen kontrasterar mjukt mot de lysande opalglasskärmarna som sprider ett varmt och behagligt ljus. Kombinationen av rena linjer och runda glasskärmar skapar ett raffinerat och dekorativt utseende som passar perfekt ovanför matbordet eller i vardagsrummet. Glaset i den här lampan är munblåst och varje glas har tillverkats individuellt för hand. På grund av denna unika process kan det förekomma luftbubblor i glaset och glasets tjocklek variera. Detta ger glaset dess karaktär och levande utseende.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2612623003 |
| Färg | Svart |
| Kabelfärg | Svart |
| Höjd | 200 mm |
| Längd | 900 mm |
| Djup | 320 mm |
| Dimbar | Ja |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| Material | Metall |
| Serie | Lilly |
| Typ | Taklampa |
| Användningsområde | Inomhus |
| IP-Klassning | IP20 |
| Sockel | E14 |
| Ljuskälla | RetrofitFixture |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| EAN-nr | 5704924027284 |





