Taklampa Nordlux Matis
Rek. pris 449 kr
fr.389 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Matis
389 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Matis har en minimalistisk design som passar i de flesta miljöer. Ljuset skapar en vacker effekt genom de små hålen på baksidan av skärmen. Häng pendellampan ensam eller flera ihop för att skapa precis det ljus du behöver för att läsa, arbeta eller bara för stämningsfull bakgrundsbelysning.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Matis har en minimalistisk design som passar i de flesta miljöer. Ljuset skapar en vacker effekt genom de små hålen på baksidan av skärmen. Häng pendellampan ensam eller flera ihop för att skapa precis det ljus du behöver för att läsa, arbeta eller bara för stämningsfull bakgrundsbelysning.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Beige, Grön, Svart, Vit |
| Diameter | 125 mm |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Material | Metall |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 145 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 0,37 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | Matis |
| Djup | 125 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Längd | 125, 218 mm |
