Taklampa Nordlux Milford 20
Rek. pris 999 kr
912 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Milford 20
912 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Taklampa Nordlux Milford 20 är en vacker och dekorativ pendellampa med organiska former. Dess lättare transparenta, matta yta låter ett mjukt och behagligt ljus tränga igenom och den räfflade ytan ger pendellampan sin egen, helt speciella utstrålning. Lampan levereras utan ljuskälla.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Taklampa Nordlux Milford 20 är en vacker och dekorativ pendellampa med organiska former. Dess lättare transparenta, matta yta låter ett mjukt och behagligt ljus tränga igenom och den räfflade ytan ger pendellampan sin egen, helt speciella utstrålning. Lampan levereras utan ljuskälla.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 46573001 |
| Färg | Opal |
| Diameter | 200 mm |
| Effekt | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Kabellängd | 3 m |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Pendel |
| Höjd | 335 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Glas |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Serie | Milford |
| Sockel | E27 |
| Typ | Taklampa |
| Vikt | 1,61 kg |
| EAN-nr | 5701581406988 |

