Taklampa Nordlux Notti
Rek. pris 649 kr
fr.569 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Notti
569 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Taklampa Nordlux Notti är ett fint exempel på när form, material och detaljer förenas till en vacker armatur. Det vackra organiska och harmoniska formspråket ger Notti ett fulländat, estetiskt uttryck som passar bra i alla typer av inredningar.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Taklampa Nordlux Notti är ett fint exempel på när form, material och detaljer förenas till en vacker armatur. Det vackra organiska och harmoniska formspråket ger Notti ett fulländat, estetiskt uttryck som passar bra i alla typer av inredningar.
De kurviga formerna ger en vacker pendel som återspeglar en elegant design. Den stora kupolformade glasskärmen i opalvitt glas utgör en fin kontrast till den lätta metallsockeln som bidrar till visuell volym och ett mjukt ljus.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Brun, Grå |
| Bredd | 200 mm |
| Diameter | 200 mm |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Material | Glas |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 238 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 0,78 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | Notti |
| Djup | 200 mm |
| Effekt/prestanda | 40 kW |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
