Taklampa Nordlux SadieSvart
649 kr
569 krSpara 12 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Sadie
Svart
569 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Sadie har en organisk och harmonisk form där den stora kupolen i opalglas kompletterar den lätta, räfflade upphängningen på ett väldigt fint sätt. Opalglaset skapar också en bländfri pendellampa som är vacker ensam eller i ett kluster av flera ihop.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Sadie har en organisk och harmonisk form där den stora kupolen i opalglas kompletterar den lätta, räfflade upphängningen på ett väldigt fint sätt. Opalglaset skapar också en bländfri pendellampa som är vacker ensam eller i ett kluster av flera ihop.
Glaset i den här lampan är munblåst och handgjort för varje exemplar. På grund av den unika processen kan det förekomma luftbubblor i glaset och glasets tjocklek kan också variera. Det ger glaset karaktär och ett livfullt utseende. Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat)
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2512603003 |
| Färg | Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Djup | 150 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 302 mm |
| Längd | 150 mm |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,7 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Keramik |
| Serie | Sadie |
| Sockel | E14 |
| Typ | Taklampa |
| EAN-nr | 5704924024658 |






