Taklampa Nordlux Tavia
fr.1 449 kr
fr.1 269 krSpara 12 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Tavia
1 269 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Pendellampan Tavia har en dekorativ design som är både minimalistisk och glamorös på samma gång. De två runda skärmarna är placerade mitt emot varandra med en elegant mässingsring runt. Ger ett behagligt, diffust ljus.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Pendellampan Tavia har en dekorativ design som är både minimalistisk och glamorös på samma gång. De två runda skärmarna är placerade mitt emot varandra med en elegant mässingsring runt. Ger ett behagligt, diffust ljus.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Svart, Vit |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Material | Metall |
| Sockel | E27 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Längd | 330 mm |
| Höjd | 370 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 1,61 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | Tavia |
| Djup | 335 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
