Taklampa Nordlux Tilo 5-PendelSvart
Rek. pris 1 549 kr
1 199 kr
1 079 krSpara 10 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Tilo 5-Pendel
Svart
1 079 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Taklampa Nordlux Tilo 5-Pendel är en minimalistisk serie som utstrålar skandinavisk elegans med sin strama design och rena linjer. De fem smala lamphuvudena ger ett exakt nedåtgående ljus och med sina karakteristiska detaljer i ask och matt metall är Tilo ett perfekt komplement i den eleganta och moderna inredningen. Ljuskällor ingår inte.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Taklampa Nordlux Tilo 5-Pendel är en minimalistisk serie som utstrålar skandinavisk elegans med sin strama design och rena linjer. De fem smala lamphuvudena ger ett exakt nedåtgående ljus och med sina karakteristiska detaljer i ask och matt metall är Tilo ett perfekt komplement i den eleganta och moderna inredningen. Ljuskällor ingår inte.
Denna lampa med fem lamphuvuden är den perfekta lampan över det långa matbordet då alla fem lamphuvuden ger ett bra och funktionellt nedåtriktat ljus.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2010483003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 60 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Effekt/prestanda | 15 W |
| Antal Ljuskällor | 5 st |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 806 mm |
| Utförande | Pendel |
| Höjd | 246 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Tilo |
| Sockel | GU10 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Vikt | 4,464 kg |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 5704924001482 |



