Taklampa Nordlux Tilo 5-Spot
Rek. pris 1 549 kr
938 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Tilo 5-Spot
938 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Den minimalistiska Tilo-serien utstrålar skandinavisk elegans med sin strama design och rena linjer. Det smala lamphuvudet ger ett exakt nedåtgående ljus och med sina karakteristiska detaljer i ask och matt metall är Tilo ett perfekt komplement i den eleganta och moderna inredningen.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Den minimalistiska Tilo-serien utstrålar skandinavisk elegans med sin strama design och rena linjer. Det smala lamphuvudet ger ett exakt nedåtgående ljus och med sina karakteristiska detaljer i ask och matt metall är Tilo ett perfekt komplement i den eleganta och moderna inredningen.
5-pendeln Tilo i svart metall och svartmålad ask är den perfekta lampan över det långa matbordet då alla fem lamphuvuden ger ett bra och funktionellt nedåtriktat ljus. Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2410483003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 50 mm |
| Antal Ljuskällor | 5 st |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Material | Metall |
| Sockel | GU10 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Längd | 800 mm |
| Höjd | 247 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 3,59 kg |
| Kabellängd | 2 m |
| Serie | Tilo |
| Djup | 60 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 5704924023941 |



