Taklampa Nordlux Vico Chandelier
2 199 kr
1 929 krSpara 12 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Vico Chandelier
1 929 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vico-serien är sinnebilden för skandinavisk elegans med sin minimalistiska, strömlinjeformade design. Den räfflade ytan ger en subtil men intressant effekt. Vico ger ett nedåtriktat ljus och kan exempelvis hängas över matbordet.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Vico-serien är sinnebilden för skandinavisk elegans med sin minimalistiska, strömlinjeformade design. Den räfflade ytan ger en subtil men intressant effekt. Vico ger ett nedåtriktat ljus och kan exempelvis hängas över matbordet.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2512323003 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 534 mm |
| Antal Ljuskällor | 6 st |
| Kabellängd | 2 m |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 534 mm |
| Höjd | 170 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Längd | 534 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Aluminium |
| Serie | Vico |
| Sockel | GU10 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Vikt | 2,06 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 5704924024481 |





