Taklampa PR Home HamiltonSvart/Klar, B: 300 mm
Rek. pris 1 699 kr
1 087 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
300 mm
LjuskällaLjuskälla PR Home Elect LED Filament E27 Dimbar Glödlampa, 4W
119 kr
Hamilton
Svart/Klar, B: 300 mm
1 087 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Taklampa PR Home Hamilton är en modern lampa med en glaskupa i handgjort glas och mattsvart metall. Det handgjorda glaset kan ha små ojämnheter vilket gör att ljuset reflekteras fint. Matcha med en normal E27-ljuskälla 60 mm i valfri färg. Lamphållaren sitter på ett justerbart metallrör.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Taklampa PR Home Hamilton är en modern lampa med en glaskupa i handgjort glas och mattsvart metall. Det handgjorda glaset kan ha små ojämnheter vilket gör att ljuset reflekteras fint. Matcha med en normal E27-ljuskälla 60 mm i valfri färg. Lamphållaren sitter på ett justerbart metallrör.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Art.Nr. | 1983000 |
| Färg | Svart/Klar |
| Bredd | 300 mm |
| Diameter | 300 mm |
| Effekt | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Djup | 300 mm |
| Höjd | 380 mm |
| Vikt | 2 kg |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall/Glas |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Serie | Hamilton |
| Sockel | E27 |
| Typ | Taklampa |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7330976076215 |

