Taklampa PR Home Hamilton
Rek. pris 1 699 kr
fr.1 087 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Hamilton
1 087 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Taklampa PR Home Hamilton är en modern lampa med en glaskupa i handgjort glas och mattsvart metall. Det handgjorda glaset kan ha små ojämnheter vilket gör att ljuset reflekteras fint. Matcha med en normal E27-ljuskälla 60 mm i valfri färg. Lamphållaren sitter på ett justerbart metallrör.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Taklampa PR Home Hamilton är en modern lampa med en glaskupa i handgjort glas och mattsvart metall. Det handgjorda glaset kan ha små ojämnheter vilket gör att ljuset reflekteras fint. Matcha med en normal E27-ljuskälla 60 mm i valfri färg. Lamphållaren sitter på ett justerbart metallrör.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Färg | Svart/Klar |
| Bredd | 210, 300 mm |
| Diameter | 210, 300 mm |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall/Glas |
| Serie | Hamilton |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Taklampa |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
| Djup | 210, 300 mm |
| Höjd | 290, 380 mm |
| Vikt | 2, 1,3 kg |
