Taklampa PR Home Siv
Rek. pris 849 kr
fr.680 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Siv
680 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Taklampa PR Home Siv är en lampa med rynkat tyg i sidenlook och fodrad med bomullstyg i samma färg. Skärmen har en vågig form nedtill som skapar ett fint flöde av ljuskällan. Lampskärmen har ett toppringsfäste och kommer med takupphänge med lamphållare i mangoträ.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Taklampa PR Home Siv är en lampa med rynkat tyg i sidenlook och fodrad med bomullstyg i samma färg. Skärmen har en vågig form nedtill som skapar ett fint flöde av ljuskällan. Lampskärmen har ett toppringsfäste och kommer med takupphänge med lamphållare i mangoträ.
1,6 m svart plastsladd med takkopp för krokupphäng. E27-sockel. Max 25W. IP20. Mangoträ kan variera i utseende med ådringar och små färgskiftningar. Ljuskälla och takkontakt köpes separat.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Färg | Ivory, Svart |
| Bredd | 300, 350 mm |
| Effekt | 25 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Kabellängd | 1,6 m |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Satluj Silk |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Serie | Siv |
| Sockel | E27 |
| Typ | Fönsterlampa |
| Djup | 300, 350 mm |
| Höjd | 175, 200 mm |
| Vikt | 0,2, 0,25 kg |
