Taklampa PR Home SivSvart, Bredd: 350 mm
999 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart
Bredd:
350 mm

Siv
Svart, Bredd: 350 mm
999 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Taklampa PR Home Siv är en lampa med rynkat tyg i sidenlook och fodrad med bomullstyg i samma färg. Skärmen har en vågig form nedtill som skapar ett fint flöde av ljuskällan. Lampskärmen har ett toppringsfäste och kommer med takupphänge med lamphållare i mangoträ.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Taklampa PR Home Siv är en lampa med rynkat tyg i sidenlook och fodrad med bomullstyg i samma färg. Skärmen har en vågig form nedtill som skapar ett fint flöde av ljuskällan. Lampskärmen har ett toppringsfäste och kommer med takupphänge med lamphållare i mangoträ.
1,6 m svart plastsladd med takkopp för krokupphäng. E27-sockel. Max 25W. IP20. Mangoträ kan variera i utseende med ådringar och små färgskiftningar. Ljuskälla och takkontakt köpes separat.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Art.Nr. | 5035-9256-E27 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 350 mm |
| Effekt | 25 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Djup | 350 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Vikt | 0,25 kg |
| Kabellängd | 1,6 m |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Pendel |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Satluj Silk |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Serie | Siv |
| Sockel | E27 |
| Typ | Fönsterlampa |
| EAN-nr | 7330976131570 |



