Fasadbelysning Nordlux Canto 2
Rek. pris 1 199 kr
fr.799 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Canto 2
799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Oavsett om Canto 2.0 placeras inne eller ute ger lampan en helt unik belysningsupplevelse. Den minimalistiska designen gör lampan både dekorativ och skulptural. Ljuset flödar både uppåt och nedåt och med de tre medföljande mönsterinsatserna ges möjlighet att ändra ljusbilden efter egna önskemål och personlig stil.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Oavsett om Canto 2.0 placeras inne eller ute ger lampan en helt unik belysningsupplevelse. Den minimalistiska designen gör lampan både dekorativ och skulptural. Ljuset flödar både uppåt och nedåt och med de tre medföljande mönsterinsatserna ges möjlighet att ändra ljusbilden efter egna önskemål och personlig stil.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Grå, Mässing, Rostfritt Stål, Stål, Svart, Vit |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K K |
| Bredd | 85, 87 mm |
| Energieffektivitet | F |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 100 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 75 ° |
| Serie | Canto 2 |
| Höjd | 104, 106 mm |
| Ljuskälla | 2x5W LED, 2x6W LED |
| Material | Aluminium, Metall, Mässing, Rostfritt stål |
| Produkttyp | Fasadbelysning, Vägglampa |
| Vikt | 0,6, 0,52, 0,62, 0,65, 0,75 kg |
