
LED-Lampa OsramMr16 (20) Gu5.3 36gr 2.6W
115 kr/st 127 kr/stLägsta totalpris 460:-
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

LED-lampa från Osram. Lågvolts LED-reflektorlampa med stiftsockel. Används i butik, hotell och restaurang, museer och konstgalleri, bostadsinteriör, downlight för belysning av gångar, dörrar och trappor. Även lämplig i skyltfönster samt spotlights för värmekänsliga objekt så som livsmedel och växter.
Varumärke
Beskrivning
LED-lampa från Osram. Lågvolts LED-reflektorlampa med stiftsockel. Används i butik, hotell och restaurang, museer och konstgalleri, bostadsinteriör, downlight för belysning av gångar, dörrar och trappor. Även lämplig i skyltfönster samt spotlights för värmekänsliga objekt så som livsmedel och växter.
Egenskaper
- Ljuset skiner omedelbart utan uppvärmningstid.
- Låg energiförbrukning och idealisk för ekonomisk punktbelysning.
- Lång livslängd upp till 15 000 brinntimmar.
- BD69Energieffektivtitetsklassificering A.
- Ljuset skiner omedelbart utan uppvärmningstid.
- Låg energiförbrukning och idealisk för ekonomisk punktbelysning.
- Lång livslängd upp till 15 000 brinntimmar.
- BD69Energieffektivtitetsklassificering A.
Egenskaper
| Varumärke | Osram |
|---|---|
| Art.Nr. | 4083313931 |
| Effekt/prestanda | 2,6 W |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Energieffektivitet | F |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4058075431393 |
| Serie | Star |
| Sockel | GU5,3 |
| Produkttyp | Ljuskälla |
| Spänning | 12 V |
| Diameter | 51 mm |
| Dimbar | Nej |
| Längd | 46 mm |
| Ljusflöde | 230 lumen |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Energiförbrukning | 3 kWh/1000h |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,034 kg |
| EAN-nr | 4058075431393 |
