


LED-Lampa OsramPar 16 (50) Gu10 36gr Glas 827
63 kr/stLägsta totalpris 252:-
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

LED-lampa från Osram. LED-reflektorlampa PAR16 med stiftsockel. Perfekt som spotlights för värmekänsliga objekt som livsmedel och växter. Lämplig att använda i bostadsinteriörer, butiker, hotell och restaurang, på museum och konstgallerier eller som downlight för att markera gångar, dörrar och trappor.
Varumärke
Beskrivning
LED-lampa från Osram. LED-reflektorlampa PAR16 med stiftsockel. Perfekt som spotlights för värmekänsliga objekt som livsmedel och växter. Lämplig att använda i bostadsinteriörer, butiker, hotell och restaurang, på museum och konstgallerier eller som downlight för att markera gångar, dörrar och trappor.
Egenskaper
- Enkelt byte av halogenlampor tack vare kompakt design helt i glas och enkeloptik.
- Låg energiförbrukning, idealisk för ekonomisk punktbelysning.
- Användning utomhus endast i lämpliga armaturer.
- Snabb tändning med 100% ljus omedelbart, ingen uppvärmningstid.
- Temperaturområde -20°C till +40°C.
- Ej dimbar.
- Enkelt byte av halogenlampor tack vare kompakt design helt i glas och enkeloptik.
- Låg energiförbrukning, idealisk för ekonomisk punktbelysning.
- Användning utomhus endast i lämpliga armaturer.
- Snabb tändning med 100% ljus omedelbart, ingen uppvärmningstid.
- Temperaturområde -20°C till +40°C.
- Ej dimbar.
Egenskaper
| Varumärke | Osram |
|---|---|
| Art.Nr. | 4083125681 |
| Effekt/prestanda | 4,3 W |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Energieffektivitet | F |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4058075112568 |
| Serie | Superstar |
| Sockel | GU10 |
| Produkttyp | Ljuskälla |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 50 mm |
| Dimbar | Nej |
| Längd | 52 mm |
| Ljusflöde | 350 lumen |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Energiförbrukning | 5 kWh/1000h |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,037 kg |
| EAN-nr | 4058075112568 |
