Downlight SG ARMATUREN Jupiter Out 4,5W 2700K
fr.1 255 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Infälld downlight för uthomhusbruk. Armaturhus i aluminium som är antikorrisionsbehandlat innan lackering. Snabbkopplingsplint 3x2,5mm2 med dragavslastning klar för vidarematning.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Infälld downlight för uthomhusbruk. Armaturhus i aluminium som är antikorrisionsbehandlat innan lackering. Snabbkopplingsplint 3x2,5mm2 med dragavslastning klar för vidarematning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Effekt/prestanda | 4,5 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart, Vit |
| Energieffektivitet | G |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 112 mm |
| Diameter | 94 mm |
| IP-Klassning | IP23 |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Jupiter |
| Sockel | GU1 |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,3 kg |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 500 lumen |
| Tillverkarens Art.Nr. | 911949, 914949 |
