Downlight SG ARMATUREN Jupiter Outdoor 6,5W 360Lm 3000KSvart
537 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Infälld downlight för utomhusbruk IP23. Levereras inklusive ljuskälla. Dimbar. Håltagning 83mm. Snabbkopplongsplint 3x2,5mm2 med dragavlastning, klar för vidarematning. Armaturhus antikorrisionsbehandlad före lackering.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Infälld downlight för utomhusbruk IP23. Levereras inklusive ljuskälla. Dimbar. Håltagning 83mm. Snabbkopplongsplint 3x2,5mm2 med dragavlastning, klar för vidarematning. Armaturhus antikorrisionsbehandlad före lackering.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7462864 |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | G |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 11 mm |
| Diameter | 94 mm |
| IP-Klassning | IP23 |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 914948 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Jupiter |
| Sockel | GU1 |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,3 kg |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 500 lumen |
| EAN-nr | 7021989149484 |

