Fasadarmatur SG ARMATUREN Metro 9W IP44 LEDSvart
Rek. pris 2 220 kr
1 730 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Metro 9W IP44 LED
Svart
1 730 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Stilren armaturserie av pulverlackerad pressgjuten aluminium med klarglas, bestyckad med dimbar GU10 LED-ljuskälla i vitt, svart och grafit. Vägg-/takarmatur med upp/nedljus eller bara nedljus där det smarta väggfästet har en invinkling som tillåter enkel kabeldragning ovanifrån eller underifrån. Armaturen är överkopplingsbar och väggfästet har snabbkoppling för enkelt montage. Tillbehör finns för hörnmontage. Som takarmatur ingår en ram som tillåter en utanpåliggande kabeldragning. Klass II, korrisionsskydd 10 år, IK07 och IP65.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Stilren armaturserie av pulverlackerad pressgjuten aluminium med klarglas, bestyckad med dimbar GU10 LED-ljuskälla i vitt, svart och grafit. Vägg-/takarmatur med upp/nedljus eller bara nedljus där det smarta väggfästet har en invinkling som tillåter enkel kabeldragning ovanifrån eller underifrån. Armaturen är överkopplingsbar och väggfästet har snabbkoppling för enkelt montage. Tillbehör finns för hörnmontage. Som takarmatur ingår en ram som tillåter en utanpåliggande kabeldragning. Klass II, korrisionsskydd 10 år, IK07 och IP65.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7700694 |
| Färg | Svart |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | GU10 |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Effekt | 9 W |
| Bredd | 90 mm |
| Energieffektivitet | G |
| Sensor | Nej |
| Djup | 147 mm |
| Höjd | 215 mm |
| Längd | 160 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 614693 |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljusspridningsvinkel | 35 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 9 W |
| Serie | Metro |
| Typ | Fasadarmatur |
| Ljusflöde | 360 lumen |
| EAN-nr | 7021986146936 |


