Fasadarmatur SG ARMATUREN Tanto Skymningsrelä 11,5W IP65 LED
Rek. pris 2 685 kr
1 680 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Tanto Skymningsrelä 11,5W IP65 LED
1 680 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Rund halvtäckt väggarmatur med korslagda band som kan monteras både ute och inne. Tillverkad av pressgjuten pulverlackerad aluminium. Kupa i UV-stabiliserat opalt polykarbonat. Dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Korrosionsbeständig med 10 års garanti, IP65 och IK10. Det finns tillbehör i form av en stolpe, avrundad upptill för att anpassas till armaturen. På detta sätt kan man komplettera väggarmaturen med en pollare med samma utseende.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Rund halvtäckt väggarmatur med korslagda band som kan monteras både ute och inne. Tillverkad av pressgjuten pulverlackerad aluminium. Kupa i UV-stabiliserat opalt polykarbonat. Dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Korrosionsbeständig med 10 års garanti, IP65 och IK10. Det finns tillbehör i form av en stolpe, avrundad upptill för att anpassas till armaturen. På detta sätt kan man komplettera väggarmaturen med en pollare med samma utseende.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7701755 |
| Färg | Svart |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt/prestanda | 10 W |
| Bredd | 270 mm |
| Energieffektivitet | E |
| Sensor | Ja |
| IP-Klassning | IP65 |
| Typ | Exteriörarmatur |
| Serie | Tanto |
| Höjd | 0,13 m |
| Spänning | 230 V |
| Ljuskälla | LED |
| Tillverkarens Art.Nr. | 644544 |
| Material | Aluminium |
| Längd | 130 mm |
| Ljusflöde | 330 lumen |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Effekt | 10 W |
| Höjd | 130 mm |
| EAN-nr | 7021986445442 |

