Fasadbelysning Nordlux CouparSvart
Rek. pris 619 kr
449 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Coupar
Svart
449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Coupar-serien av den danska designduon Says Who är en modern version av den traditionella lyktan. Med rena linjer och ett samtidigt mjukt och rundat designuttryck kombinerar serien utan ansträngning klassiska egenskaper med en modern, samtida look. Det räfflade glaset skapar både en behaglig atmosfär och ett intressant ljusspel. Utförd i slitstark pulverlackerad metall.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Coupar-serien av den danska designduon Says Who är en modern version av den traditionella lyktan. Med rena linjer och ett samtidigt mjukt och rundat designuttryck kombinerar serien utan ansträngning klassiska egenskaper med en modern, samtida look. Det räfflade glaset skapar både en behaglig atmosfär och ett intressant ljusspel. Utförd i slitstark pulverlackerad metall.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2218061003 |
| Färg | Svart |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | E27 |
| Bredd | 130 mm |
| Sensor | Nej |
| Höjd | 250 mm |
| Vikt | 0,96 kg |
| Djup | 168 mm |
| Diameter | 120 mm |
| Spänning | 240 V |
| IP-Klassning | IP54 |
| Typ | Fasadbelysning |
| Material | Plast |
| Serie | COUPAR |
| EAN-nr | 5704924010613 |

