Fasadbelysning Nordlux LintonMässing
Rek. pris 1 399 kr
1 115 kr
1 039 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Mässing

Linton
Mässing
1 039 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Linton-serien av den danska designduon Says Who är utförd i en rund och elegant design med tydliga referenser till den klassiska lyktan. Den har en räfflad diffusor som ger ett behagligt mjukt ljus och en bas av galvaniserat stål som är väl lämpad för hårt väder. Vägglampan skapar en perfekt atmosfär för dina utrymmen utomhus.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Linton-serien av den danska designduon Says Who är utförd i en rund och elegant design med tydliga referenser till den klassiska lyktan. Den har en räfflad diffusor som ger ett behagligt mjukt ljus och en bas av galvaniserat stål som är väl lämpad för hårt väder. Vägglampan skapar en perfekt atmosfär för dina utrymmen utomhus.
Recensioner
Bengt OVerifierad köpare
för 6 månader sedanDen är snygg och lyser upp altanen på ett utmärkt sätt!
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2218281035 |
| Färg | Mässing |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | E27 |
| Bredd | 130 mm |
| Sensor | Nej |
| Material | Mässing |
| Höjd | 298 mm |
| Vikt | 1,03 kg |
| Djup | 176 mm |
| Diameter | 99 mm |
| Spänning | 240 V |
| IP-Klassning | IP54 |
| Typ | Fasadbelysning |
| Serie | LINTON |
| EAN-nr | 5704924011047 |

