LED-Armatur Hide-a-lite Arc utan Uttag
fr.1 090 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Arc utan Uttag
1 090 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Fasadarmatur i traditionell design med en behagligt jämn och bred ljusbild. Armaturen finns med eller utan två integrerade eluttag på undersidan som vid behov kan styras separat. Mycket enkel installation - separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint, gott om plats och få skruvar. Uttag i bakstycket möjliggör utanpåliggande ledningsdragning. Inbyggt drivdon med ställbar ljusnivå via DIP-switch. Kan dimras via externt drivdon, se bruksanvisning.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Fasadarmatur i traditionell design med en behagligt jämn och bred ljusbild. Armaturen finns med eller utan två integrerade eluttag på undersidan som vid behov kan styras separat. Mycket enkel installation - separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint, gott om plats och få skruvar. Uttag i bakstycket möjliggör utanpåliggande ledningsdragning. Inbyggt drivdon med ställbar ljusnivå via DIP-switch. Kan dimras via externt drivdon, se bruksanvisning.
Recensioner
Göran HVerifierad köpare
för 5 år sedanJag fick uppfattningen att den skulle vara dimbar, det är den inte, det går enast att ändra 100% eller 60% och skillnaden är minimal!
+ Robust
- Ej dimbar
TobiasVerifierad köpare
för 6 år sedanStod fel information, fick modellen utan uttag men orkade inte skicka tillbaka och få rätt modell då elektriker var bokad för montering
+ Snygg och diskret
- Fick fel modell
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Färg | Antracit, Grå, Vit |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt | 7 W |
| Bredd | 150 mm |
| Energieffektivitet | A |
| Sensor | Nej |
| Stil | Modern |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Fasadbelysning |
| Anslutning | Snabbplint |
| Längd | 270 mm |
| Höjd | 140 mm |
| Spänning | 230 V |
| Ljusspridningsvinkel | 160 ° |
| Effekt/prestanda | 7 W |
