Tak/Vägglampa SG ARMATUREN Primo
Rek. pris 1 349 kr
fr.904 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Primo
904 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Utomhusarmatur i aluminium för tak/väggmontage. Levereras inklusive LED 11,5W 840lm 3000K. Armaturhuset är antikorrisonsbehandlad före lackering.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Utomhusarmatur i aluminium för tak/väggmontage. Levereras inklusive LED 11,5W 840lm 3000K. Armaturhuset är antikorrisonsbehandlad före lackering.
Snabbkopplingsplint 3x2,5mm2 klar för vidarematning.
Övrigt
- Livslängd: 50000h(L70)
- Färgåtergivning: Ra>83
- Kapslingsklass: IP65
- Isolationsklass: I
- Slagtålighet: IK10
Övrigt
- Livslängd: 50000h(L70)
- Färgåtergivning: Ra>83
- Kapslingsklass: IP65
- Isolationsklass: I
- Slagtålighet: IK10
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Färg | Grå, Svart, Vit |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Ja |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt/prestanda | 11,5 kW |
| Energieffektivitet | E |
| Sensor | Nej, Ja |
| IP-Klassning | IP65 |
| Typ | Fasadbelysning |
| Serie | Primo |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Plafond |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Material | Aluminium |
| Diameter | 270 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 641570, 641571, 643570, 644570, 644571 |
| Vikt | 1,67, 1,594, 1,608, 1,648, 1,726 kg |
| Djup | 110, 120 mm |
| Effekt | 11,5 W |
