Vägg-/Takarmatur Norlys Nordland
fr.3 247 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Nordland
3 247 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Nordland Aluminium Vägg eller takarmatur 18,5W LED 3000K 716 Lumen IP65 Klass 1 Brinntid 50 000h IK10 Sensor HF
Varumärke
NorlysBeskrivning
Nordland Aluminium Vägg eller takarmatur 18,5W LED 3000K 716 Lumen IP65 Klass 1 Brinntid 50 000h IK10 Sensor HF
Modern väggarmatur i gjutet aluminium. Ljuskälla avskärmas med opalvit polykarbonat. Passar även för takmontage. Finns med dimning, ställbart rörelse- och skymningsrelä (typ 5040).
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Aluminium, Antracit, Vit |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Ja |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt/prestanda | 18,5 W |
| Bredd | 95 mm |
| Sensor | Ja |
| IP-Klassning | IP65 |
| Typ | Väggarmatur |
| Serie | Nordland |
| Höjd | 0,28 m |
| Spänning | 240 V |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Material | Aluminium, Plast (opal) |
| Djup | 280 mm |
| Ljusflöde | 758 lumen |
| Effekt | 18,5 W |
| Vikt | 2,4 kg |
| Höjd | 280 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 5043AL, 5043GR, 5043W |
