Väggarmatur Hide-a-lite Case Wall
Rek. pris 4 612 kr
fr.2 009 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Case Wall
2 009 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Väggarmatur Hide-a-lite Case Wall är en trendig väggarmatur för utomhusbruk med en ljusbild som lyser 145° både upp och ner. Armaturen består av en stomme i aluminium och är bestyckad med ett LED-Multichip på 9W. Passar utmärkt för montage på fasader, t.ex. i entréer eller på uteplatser i privat och offentlig miljö. Armaturen är pulverlackerad och anodiserad för tufft utomhusklimat. Den har ett integrerat drivdon och är anpassat för montering på vägg med dold anslutning.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Väggarmatur Hide-a-lite Case Wall är en trendig väggarmatur för utomhusbruk med en ljusbild som lyser 145° både upp och ner. Armaturen består av en stomme i aluminium och är bestyckad med ett LED-Multichip på 9W. Passar utmärkt för montage på fasader, t.ex. i entréer eller på uteplatser i privat och offentlig miljö. Armaturen är pulverlackerad och anodiserad för tufft utomhusklimat. Den har ett integrerat drivdon och är anpassat för montering på vägg med dold anslutning.
Finns i olika färger med matt finish.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Färg | Grå, Svart, Vit |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt/prestanda | 9 W |
| Bredd | 130 mm |
| Energieffektivitet | A |
| Sensor | Nej |
| Stil | Modern |
| IP-Klassning | IP55 |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Fasadbelysning |
| Höjd | 80 mm |
| Spänning | 230 V |
| Kategori | LED |
| Serie | Case Wall |
| Djup | 130 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 145 ° |

