Väggarmatur Hide-a-lite Cube IIAntracit
Rek. pris 3 665 kr
1 940 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Antracit

Cube II
Antracit
1 940 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Tidlös fasadarmatur från Hide-a-lite med integrerat fasdimringsbart drivdon och ljusutsläpp både uppåt och nedåt. Lys upp fasaden, skapa ett välkomnande intryck och dimra enkelt ljuset till önskad nivå. Slagtålig (IK10) IP65-armatur med tålig pulverlack för att klara vårt nordiska klimat. Lättinstallerad tack vare separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Distans för utanpåliggande kabeldragning finns som tillbehör. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Tidlös fasadarmatur från Hide-a-lite med integrerat fasdimringsbart drivdon och ljusutsläpp både uppåt och nedåt. Lys upp fasaden, skapa ett välkomnande intryck och dimra enkelt ljuset till önskad nivå. Slagtålig (IK10) IP65-armatur med tålig pulverlack för att klara vårt nordiska klimat. Lättinstallerad tack vare separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Distans för utanpåliggande kabeldragning finns som tillbehör. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7704602 |
| Färg | Antracit |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Ja |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt/prestanda | 7,2 W |
| Bredd | 100 mm |
| Energieffektivitet | A |
| IP-Klassning | IP65 |
| Typ | Fasadbelysning |
| Höjd | 0,1 m |
| Spänning | 230 V |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3806 |
| Djup | 100 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 60 ° |
| Effekt | 7,2 W |
| Höjd | 100 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| EAN-nr | 7392971140230 |

