Väggarmatur Hide-A-Lite Pave Wall Opal
Rek. pris 3 512 kr
fr.2 907 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Pave Wall Opal
2 907 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Lättinstallerad väggarmatur i familjen Pave med stilfullt designspråk, finns med både klart och opalt glas. Bred ljusbild för en snyggt upplyst fasad. Gott om utrymme för enkelt montage. Välj utseende och öka avbländningen på din armatur i kombination med Top, Deco II och Deco IV. Nummerskylt finns som tillbehör för placering vid entréer (siffror 3x 0-9 och bokstäver 3x A-J). Utbytbart LED och drivdon. Valbar färgtemperatur och ställbart ljusflöde via DIP-switch. Bakstycket har dubbla genomföringar för enkel vidarekoppling.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Lättinstallerad väggarmatur i familjen Pave med stilfullt designspråk, finns med både klart och opalt glas. Bred ljusbild för en snyggt upplyst fasad. Gott om utrymme för enkelt montage. Välj utseende och öka avbländningen på din armatur i kombination med Top, Deco II och Deco IV. Nummerskylt finns som tillbehör för placering vid entréer (siffror 3x 0-9 och bokstäver 3x A-J). Utbytbart LED och drivdon. Valbar färgtemperatur och ställbart ljusflöde via DIP-switch. Bakstycket har dubbla genomföringar för enkel vidarekoppling.
Väggarm Pave Wall Opal Grå, 3000K/4000K via DIP-switch, 310-1940lm, 3,5W-18W. IP65, IK10.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Färg | Antracit, Grå |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Ljustemperatur | 3000-4000 K |
| Effekt/prestanda | 18 W |
| Bredd | 301 mm |
| Djup | 180 mm |
| Höjd | 240 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljusspridningsvinkel | 95 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium, Polykarbonat |
| Serie | Pave |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Vikt | 1,95 kg |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4512, 4513 |
