Väggarmatur Llitt Stig DownAntracit
Rek. pris 599 kr/frp
516 kr/frp
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Stig Down
Antracit
516 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Väggarmatur Llitt Stig Down är en elegant armatur i en tidlös design som har mycket gemensamt med sin kusin Stig Up. Här finner du samma tydliga formspråk och klassiska elegans och även här finns det ingen rädsla för att sticka ut. Här pekar ljuskällan neråt men med en design som andas ger Stig Down ljuset en chans att skina ut genom stora delar av armaturen.
Varumärke
LlittBeskrivning
Väggarmatur Llitt Stig Down är en elegant armatur i en tidlös design som har mycket gemensamt med sin kusin Stig Up. Här finner du samma tydliga formspråk och klassiska elegans och även här finns det ingen rädsla för att sticka ut. Här pekar ljuskällan neråt men med en design som andas ger Stig Down ljuset en chans att skina ut genom stora delar av armaturen.
Stig Down ger en varm känsla av trygghet och bjuder in till en nostalgisk känsla av hemtrevlighet. Stig Down är utrustad med en E27-sockel vilket ger dig möjligheten att själv välja ljusstyrka och färgtemperatur och med sin IP44-klassning är Stig Down alltid redo oavsett väder för att ge dig den varma känslan av att komma hem.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Llitt |
| Art.Nr. | A12359 |
| Färg | Antracit |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | E27 |
| Bredd | 220 mm |
| Sensor | Nej |
| IP-Klassning | IP44 |
| Typ | Väggarmatur |
| Serie | Stig |
| Höjd | 0,235 m |
| Spänning | 230 V |
| Material | Stainles steel |
| Tillverkarens Art.Nr. | 480056 |
| Vikt | 1,5 kg |
| Djup | 270 mm |
| Diameter | 220 mm |
| EAN-nr | 7392971144627 |
