Väggarmatur Norlys Asker 1511Svart
Rek. pris 2 488 kr
1 820 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Asker 1511
Svart
1 820 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Vägg Asker Ned Svart 1511B
En populär version av Asker väggmodell med ett bländfritt ned ljus. Tillverkad i gjuten aluminium. Utbytbara LED-moduler. Finns i fyra olika färger. Polykarbonat med optisk struktur. Tillhör en familj med både pollare och stolpar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Art.Nr. | 7705587 |
| Färg | Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | LED-modul |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt | 8 W |
| Bredd | 225 mm |
| Energieffektivitet | F |
| Tillverkarens Art.Nr. | 1511B |
| Vikt | 1,35 kg |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 85 mm |
| Stil | Modern |
| Höjd | 100 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| Serie | Asker |
| Typ | Väggarmatur |
| Ljussken | Nedljus |
| Ljusflöde | 186 lumen |
| EAN-nr | 7042891511862 |

