Väggarmatur Norlys Asker 1727
fr.3 658 kr
fr.2 805 krSpara 23 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Asker 1727
2 805 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Väggarm Asker Alu 1727AL Dali
Ny version av Asker väggmodell nu med ett starkare bländfritt ned ljus. Tillverkad i gjuten aluminium. Utbytbara LED-moduler. Finns i två olika färger. Polykarbonat med optisk struktur. Dali2 förberedd
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Aluminium, Antracitgrå |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | Modul |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt | 5,5 W |
| Bredd | 225 mm |
| Energieffektivitet | D |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 85 mm |
| Höjd | 100 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 5,5 W |
| Serie | Asker |
| Typ | Väggarmatur |
| Vikt | 1,34 kg |
| Ljusflöde | 653 lumen |
| Tillverkarens Art.Nr. | 1727AL, 1727GR |

