Väggarmatur Norlys Dali Halden 5096
fr.2 331 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Dali Halden 5096
2 331 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En kraftig väggarmatur för nedljus. Tillverkad i gjuten aluminium med ett polykarbonat glas i optisk struktur. Finns i flera olika färger. Finns både med E27 sockel eller LED.modul. Även med både 3000 eller 4000K. Brinntid 50 000 h.
Varumärke
NorlysBeskrivning
En kraftig väggarmatur för nedljus. Tillverkad i gjuten aluminium med ett polykarbonat glas i optisk struktur. Finns i flera olika färger. Finns både med E27 sockel eller LED.modul. Även med både 3000 eller 4000K. Brinntid 50 000 h.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Aluminium, Antracitgrå, Vit |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Modul |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt/prestanda | 8,4 W |
| Bredd | 310 mm |
| Sensor | Nej |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 150 mm |
| Höjd | 155 mm |
| Håltagningsmått | 100 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljusspridningsvinkel | 80 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Serie | Halden |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Ljusflöde | 662 lumen |
| Vikt | 2, 1,64 kg |


