Väggarmatur Norlys Sandvik
fr.1 626 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Sandvik
1 626 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Väggarm Sandvik Svart 1731B
Ny uppdaterad version av Sandvik. Bländfritt upp/ned ljus. Tillverkad i gjuten aluminium. Utbytbara LED-ljuskällor. Finns i fyra olika färger och är med klart glas. Finns även med LED-modul. Hörnfäste finns som tillbehör.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Svart |
| Antal Ljuskällor | 1, 2 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | GU10, Modul |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Effekt/prestanda | 8, 16, 3,9, 7,8 W |
| Bredd | 80 mm |
| Energieffektivitet | E, G |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 110 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Material | Aluminium |
| Serie | Sandvik |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Höjd | 130, 210 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 1731B, 1732B, 1741B, 1742B |
| Vikt | 0,8, 1,1, 1,45, 1,53 kg |
| Ljussken | Nedljus, Upp/nedljus |
| Ljusflöde | 1126 lumen, 265 lumen, 420 lumen, 563 lumen |

