Väggarmatur SG ARMATUREN Primo Svart E27
Rek. pris 1 155 kr
795 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Primo Svart E27
795 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-01
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Rund allroundarmatur som kan monteras både ute och inne, mot tak eller vägg. Finns med tänd/släck, sensor eller med skymningsrelä. Tillverkad av pressgjuten pulverlackerad aluminium. Kupa i UV-stabiliserat opalt polykarbonat. Dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Korrosionsbeständig med 10 års garanti, IP65 och IK10. Levereras utan ljuskälla.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Rund allroundarmatur som kan monteras både ute och inne, mot tak eller vägg. Finns med tänd/släck, sensor eller med skymningsrelä. Tillverkad av pressgjuten pulverlackerad aluminium. Kupa i UV-stabiliserat opalt polykarbonat. Dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Korrosionsbeständig med 10 års garanti, IP65 och IK10. Levereras utan ljuskälla.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7718387 |
| Färg | Svart |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 46 W |
| Sensor | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 120 mm |
| Höjd | 135 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Längd | 270 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Tillverkarens Art.Nr. | 614570 |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 46 W |
| Serie | Primo |
| Typ | Väggarmatur |
| EAN-nr | 7021986145700 |


