Väggarmatur Westal Acorn 36W smal ant
2 365 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Väggarmatur Westal Acorn 36W Smal Ant är en robust armatur tillverkad i aluminium. Armaturen är ställbar och avger sitt ljus framåt. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning och ljuset sprids med hjälp av en reflektor. Armaturen har även keps samt korsbländskydd för ytterligare avbländning. Drivdonet är gelfyllt och integrerat i armaturen.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur Westal Acorn 36W Smal Ant är en robust armatur tillverkad i aluminium. Armaturen är ställbar och avger sitt ljus framåt. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning och ljuset sprids med hjälp av en reflektor. Armaturen har även keps samt korsbländskydd för ytterligare avbländning. Drivdonet är gelfyllt och integrerat i armaturen.
Lämplig för belysning av trädgård, träd, fasad, lekplatser etc.
Montage
Fäste för stolpe, vägg eller spett samt kabel medföljer.
Montage
Fäste för stolpe, vägg eller spett samt kabel medföljer.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7704745 |
| Färg | Antracit |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt/prestanda | 36 W |
| Bredd | 205 mm |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Anslutning | Med Drivdon |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 165 mm |
| Höjd | 320 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Serie | Acorn |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Vikt | 2,3 kg |
| EAN-nr | 7393044209038 |
