Väggarmatur Westal Ark GC
fr.9 046 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Ark GC
9 046 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Väggarmatur Westal Ark GC är en stilren fasadbelysning i klassisk design. Denna lampa har en asymmetrisk ljusbild med en kromaterad och pulverlackad stomme och bländskydd i klar akryl. Den är lämplig för gång- och cykelvägar.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur Westal Ark GC är en stilren fasadbelysning i klassisk design. Denna lampa har en asymmetrisk ljusbild med en kromaterad och pulverlackad stomme och bländskydd i klar akryl. Den är lämplig för gång- och cykelvägar.
Den monteras på vägg med snabbkopplingsplint 3x2x2,5mm². Möjligt att komma med utanpåliggande kabel.
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Alugrå, Antracit, Svart |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Effekt | 19 W |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Spänning | 230 V |
| Stil | Modern |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 19 W |
| Serie | Ark |
| Typ | Väggarmatur |
| Djup | 660, 760 mm |
| Diameter | 374, 467 mm |
| Höjd | 365, 450 mm |

