Väggarmatur Westal Nisse 60W
fr.794 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Nisse 60W
794 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Väggarmatur Westal Nisse 60W är en vägglampa med rundstrålande ljusbild. Den är kromaterad och pulverlackerad. Armaturen har E27-lamphållare och är godkänd för max 60W. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingskopplingsplint. Lampan är avsedd för utomhusbruk (IP23) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur Westal Nisse 60W är en vägglampa med rundstrålande ljusbild. Den är kromaterad och pulverlackerad. Armaturen har E27-lamphållare och är godkänd för max 60W. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingskopplingsplint. Lampan är avsedd för utomhusbruk (IP23) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Koppar, Råkoppar, Svart/Blästrad, Svart/Klar, Vit/Klar |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| Bredd | 230 mm |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 330 mm |
| Stil | Klassisk |
| Höjd | 300 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Serie | Nisse |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Material | Koppar, Stål |

