Väggarmatur Westal Tellus 75WGalv
Rek. pris 1 899 kr
1 557 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Galvaniserad

Tellus 75W
Galv
1 557 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fri frakt!

Väggarmatur Westal Tellus 75W är en vägglampa med rundstrålande ljusbild. Armaturen har E27-lamphållare som är godkänd för max 75W. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingskopplingsplint. Den är avsedd för utomhusbruk (IP23) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur Westal Tellus 75W är en vägglampa med rundstrålande ljusbild. Armaturen har E27-lamphållare som är godkänd för max 75W. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingskopplingsplint. Den är avsedd för utomhusbruk (IP23) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Recensioner
RichardVerifierad köpare
för 1 år sedanMycket fina lampor. Kvaliten lyser igenom vid första anblick
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7701779 |
| Färg | Galvaniserad |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 75 W |
| Bredd | 260 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Stil | Klassisk |
| Typ | Väggarmatur |
| Serie | Tellus |
| Höjd | 0,278 m |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 278 mm |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Material | Stål |
| Djup | 343 mm |
| Effekt | 75 W |
| EAN-nr | 7393047449813 |
