Väggarmatur Westal Tratt
Rek. pris 1 989 kr
fr.1 720 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Tratt
1 720 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Väggarmatur Westal Tratt är en nedåtriktad väggarmatur med rundstrålande ljusbild. Armaturen har E27-sockel. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingsplint. Armaturen är för utomhusbruk, men passar även för inomhusbruk, både i privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur Westal Tratt är en nedåtriktad väggarmatur med rundstrålande ljusbild. Armaturen har E27-sockel. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingsplint. Armaturen är för utomhusbruk, men passar även för inomhusbruk, både i privat och offentlig miljö.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Recensioner
ThordVerifierad köpare
för 5 år sedanHar denna lampa tidigare i koppar. Med denna i mässing, på annan byggnad, passar detta utförande. Stil o utförande. Ger bra ljus.
Theres AVerifierad köpare
för 5 år sedanJättefin utearmatur! Köpte två lampor och de ger ett bra och behagligt ljus framför vårt garage och för vår uteplats. Råkoppar blir bara snyggare med tiden!
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Galvaniserat Stål, Koppar, Mässing, Råkoppar, Vit |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 75 W |
| Bredd | 250 mm |
| Sensor | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 330 mm |
| Höjd | 210 mm |
| Serie | Tratt |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Stil | Modern |
| IP-Klassning | IP23, IP44 |
| Material | Koppar, Mässing, Rostfritt stål/Utan kupa/kåpa, Stål |
| Vikt | 1,4 kg |
