Väggarmatur Westal Uni II LED 2xUttag
Rek. pris 1 296 kr
fr.1 091 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Uni II LED 2xUttag
1 091 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Väggarmatur Westal Uni II LED 2xUttag är en fasadbelysning med LED-teknik och två jordade uttag. Den har en anodiserad och pulverlackerad stomme i aluminium. Armaturen är bestyckad med en LED-enhet försedd med reflektorlins för god avbländning. Denna armatur är lämplig för utomhusbruk och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur Westal Uni II LED 2xUttag är en fasadbelysning med LED-teknik och två jordade uttag. Den har en anodiserad och pulverlackerad stomme i aluminium. Armaturen är bestyckad med en LED-enhet försedd med reflektorlins för god avbländning. Denna armatur är lämplig för utomhusbruk och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Montage
Bakstycket har två in- och utgångar för infälld eller utanpåliggande installation samt 4-polig snabbkopplingsplint.
Bakstycket har två in- och utgångar för infälld eller utanpåliggande installation samt 4-polig snabbkopplingsplint.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Alugrå, Svart, Vit |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt/prestanda | 12 W |
| Bredd | 220 mm |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Anslutning | Med Drivdon |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 145 mm |
| Höjd | 155 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Serie | Uni |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Vikt | 2 kg |
