Vägglampa Hide-a-lite Cone GU10
Rek. pris 1 606 kr
fr.899 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Cone GU10
899 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Nätt fasadlampa från Hide-a-lite i stilren konformad design. Utrustad med GU10-sockel som ger möjlighet att fritt välja färgtemperatur och ljusstyrka. LED-COB med reflektoroptik ger en asymmetrisk ljusbild som lyser upp både vägg och mark. Enkelt montage tack vare separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Distanser för utanpåliggande kabeldragning medföljer. IP 65-klassad med tålig pulverlack för tufft utomhusklimat. Inbyggt drivdon med ställbar ljusnivå via DIP-switch.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Nätt fasadlampa från Hide-a-lite i stilren konformad design. Utrustad med GU10-sockel som ger möjlighet att fritt välja färgtemperatur och ljusstyrka. LED-COB med reflektoroptik ger en asymmetrisk ljusbild som lyser upp både vägg och mark. Enkelt montage tack vare separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Distanser för utanpåliggande kabeldragning medföljer. IP 65-klassad med tålig pulverlack för tufft utomhusklimat. Inbyggt drivdon med ställbar ljusnivå via DIP-switch.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Färg | Antracitgrå, Grå, Vit |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | GU10 |
| Bredd | 105 mm |
| Energieffektivitet | A++-E |
| Sensor | Nej |
| Stil | Modern |
| IP-Klassning | IP54 |
| Typ | Vägglampa |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Höjd | 140 mm |
| Spänning | 230 V |
| Serie | Cone |
| Djup | 135 mm |
