Vägglampa Hide-a-lite Milo XXL II
Rek. pris 5 751 kr
fr.3 394 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Milo XXL II
3 394 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Milo XXL II är en vägglampa från Hide-a-lite med ljusutsläpp både uppåt och nedåt. Slagtålig (IK09) cylinderformad armatur som skapar trygghet och ger god belysning under dygnets mörka timmar. Separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint för enkel installation. IP65-utförande med anodiserat och pulverlackerat armaturhus för tufft utomhusklimat. Levereras med inbyggt drivdon och distanser för utanpåliggande kabeldragning.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Milo XXL II är en vägglampa från Hide-a-lite med ljusutsläpp både uppåt och nedåt. Slagtålig (IK09) cylinderformad armatur som skapar trygghet och ger god belysning under dygnets mörka timmar. Separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint för enkel installation. IP65-utförande med anodiserat och pulverlackerat armaturhus för tufft utomhusklimat. Levereras med inbyggt drivdon och distanser för utanpåliggande kabeldragning.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Ljustemperatur | 3000, 4000 K |
| Effekt/prestanda | 34 W |
| Bredd | 140 mm |
| Energieffektivitet | A+ |
| Sensor | Nej |
| Stil | Modern |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Material | Aluminium |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Höjd | 296 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 2,35 kg |
| Serie | Milo |
| Djup | 180 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
