Vägglampa Malmbergs Cube IISilver
525 kr
414 krSpara 21 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Nickel
LED-lamporLjuskälla Malmbergs LED G9 3,3 W 4000 K
79 krTillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vägglampa från Malmbergs i aluminiummed klart härdat glas. Uppåt- och nedåtriktat ljus. Levereras med en skiva för ändring av ljusspridningen. Ansluts till snabbkopplingsplint 3x2,5 mm². Ljuskälla ingår ej.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Vägglampa från Malmbergs i aluminiummed klart härdat glas. Uppåt- och nedåtriktat ljus. Levereras med en skiva för ändring av ljusspridningen. Ansluts till snabbkopplingsplint 3x2,5 mm². Ljuskälla ingår ej.
Recensioner
NikolasVerifierad köpare
för 5 år sedanSer bra ut, men håller sin IP klass endast om man silikonerar. Dessutom är anvisningen (särskilt silikoneringen) under all kritik
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 9977334 |
| Färg | Nickel |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | G9 |
| Effekt/prestanda | 7 W |
| Bredd | 108 mm |
| Energieffektivitet | A++-E |
| Sensor | Nej |
| Djup | 111 mm |
| Höjd | 155 mm |
| Spänning | 230 V |
| Stil | Modern |
| IP-Klassning | IP54 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Cube |
| Produkttyp | Fasadbelysning |
| EAN-nr | 7392529151282 |
