Vägglampa Nordlux AleriaMässing
Rek. pris 829 kr
558 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Mässing

Aleria
Mässing
558 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Vägglampa Nordlux Aleria har skapats med inspiration från det sydeuropeiska designspråket och har fått namn och form från den trevliga byn på Korsika med samma namn. Aleria är en liten lampa som inte tar upp onödig plats men samtidigt ger god funktionell belysning. Med mjuka former och elegant design blir denna lampa en trevlig dekoration i din utomhusmiljö.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Vägglampa Nordlux Aleria har skapats med inspiration från det sydeuropeiska designspråket och har fått namn och form från den trevliga byn på Korsika med samma namn. Aleria är en liten lampa som inte tar upp onödig plats men samtidigt ger god funktionell belysning. Med mjuka former och elegant design blir denna lampa en trevlig dekoration i din utomhusmiljö.
Aleria är tillverkad i aluminium och passar perfekt exempelvis vid uppfarten, ytterdörren eller garaget.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2019131035 |
| Färg | Mässing |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | GU10 |
| Effekt | 35 W |
| Bredd | 115 mm |
| Sensor | Nej |
| Djup | 115 mm |
| Höjd | 113 mm |
| Material | Mässing |
| Vikt | 0,425 kg |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 115 mm |
| Stil | Modern |
| IP-Klassning | IP44 |
| Effekt/prestanda | 35 W |
| Serie | Aleria |
| Typ | Fasadbelysning |
| EAN-nr | 5704924017421 |



