Vägglampa Nordlux Dion Single
Rek. pris 359 kr
fr.269 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Dion Single
269 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dion är en minimalistisk och elegant vägglampa med en vackert rundad design. Den ger ett praktiskt nedåtriktat ljus och passar väldigt bra för husfasaden, uppfarten eller huvudentrén.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Dion är en minimalistisk och elegant vägglampa med en vackert rundad design. Den ger ett praktiskt nedåtriktat ljus och passar väldigt bra för husfasaden, uppfarten eller huvudentrén.
Lampan kan dämpas vid val av dimbar ljuskälla från dimmer (ej inkluderat).
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Färg | Rost, Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | GU10 |
| Sensor | Nej |
| IP-Klassning | IP44 |
| Produkttyp | Fasadlampa |
| Material | Aluminium |
| Längd | 66 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 0,324 kg |
| Serie | Dion |
| Djup | 92 mm |
