Vägglampa Nordlux Front SingleVit
Rek. pris 899 kr
600 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit

Front Single
Vit
600 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vägglampa Nordlux Front Single är en modern fasadbelysning. Med sin precision har Front Single en ren, enkel och perfekt form som samtidigt kompletterar den moderna och klassiska arkitekturen. Front Single är resultatet av de intressanta möjligheter som uppstår när belysning gjuts i aluminium och designern Sebastian Holmbäcks önskan om att skapa en vacker, diskret och balanserad utomhusbelysning.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Vägglampa Nordlux Front Single är en modern fasadbelysning. Med sin precision har Front Single en ren, enkel och perfekt form som samtidigt kompletterar den moderna och klassiska arkitekturen. Front Single är resultatet av de intressanta möjligheter som uppstår när belysning gjuts i aluminium och designern Sebastian Holmbäcks önskan om att skapa en vacker, diskret och balanserad utomhusbelysning.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 46801001 |
| Färg | Vit |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Sockel | GU10 |
| Effekt/prestanda | 28 W |
| Bredd | 118 mm |
| Djup | 170 mm |
| Diameter | 118 mm |
| Höjd | 156 mm |
| Vikt | 0,55 kg |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Vägglampa |
| Stil | Modern |
| IP-Klassning | IP44 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Front |
| Produkttyp | Fasadbelysning |
| EAN-nr | 5701581398986 |



