Vägglampa Nordlux Nestor
Rek. pris 899 kr
600 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Nestor
600 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Den vackra minimalistiska formen gör Nestor till en modern och tidlös vägglampa. Lampan har inbyggd LED, som har lång livslängd och låg energiförbrukning. Dessutom kan lampan parallellkopplas med flera lampor, vilket gör Nestor extremt funktionell. Nordlux lämnar 5 års LED-garanti.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Den vackra minimalistiska formen gör Nestor till en modern och tidlös vägglampa. Lampan har inbyggd LED, som har lång livslängd och låg energiförbrukning. Dessutom kan lampan parallellkopplas med flera lampor, vilket gör Nestor extremt funktionell. Nordlux lämnar 5 års LED-garanti.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 49041003 |
| Färg | Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Sockel | LED |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Bredd | 147 mm |
| Energieffektivitet | E |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 87 mm |
| Höjd | 221 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Ljuskälla | 8W LED |
| Material | Aluminium |
| Serie | Nestor |
| Produkttyp | Fasadbelysning |
| Vikt | 0,7 kg |
| EAN-nr | 5701581464889 |

