Vägglampa Norlys Boden
Rek. pris 2 075 kr
fr.1 043 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Boden
1 043 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Väggarm Boden Svart 866B
Populär väggarmatur med galvaniserad eller svartlackerad stål. Bakstycke i gjuten aluminium. Glas i klart eller opalvitt polykarbonat. Finns med LED-modul eller E27 sockel.
Recensioner
KlasVerifierad köpare
för 5 år sedanVi letade länge och väl efter några lämpliga lampor som skulle göra sig bra utefter vår nybyggda pergola som löper efter hela husets framsida. Till slut fann vi denna i vilken vi monterade flamlampor, vi satte upp ett flertal Boden och blev mycket nöjda,
+ Rejäl och lättinstallerad
- Inget negativt att säga
Östen KVerifierad köpare
för 6 år sedanSnygga och prisvärda
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Stål/Klar, Stål/Opal, Svart/Klar, Svart/Opal |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED, Nej |
| Dimbar | Nej, Ja |
| Sockel | E27, LED-modul |
| Effekt | 46, 47, 8,7 W |
| Bredd | 159 mm |
| Energieffektivitet | A+, A+-D |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 102 mm |
| Stil | Modern |
| Höjd | 310 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Boden |
| Typ | Fasadbelysning |
| Effekt/prestanda | 46, 47, 8,7 W |

